Proiect „Educație Parentala”

În Proiectul „Educație Parentala” organizat pe Fundația HOLTIS in colaborare cu UNICEF din Grădinița cu Program Prelungit Nr. 5, participă un număr de 10 cadre didactice și 120 părinți (10 grupe a cate 12 părinți).

În urma formării cadrelor didactice în cadrul unui curs de formare parcurs în două zile, educatoarele împreună cu părinții parcurg 10 module, în care se discuta teme precum: Cum sprijinim copilul să depășească stările traumatice?, Cum să comunicăm eficient cu copilul?, Abilități noncognitive, Cum stimulam învățarea prin joc?, Cum putem rămâne relaxați în contexte stresante?, Vindecarea traumelor.…etc.

Toate informațiile și rezultatele din cadrul formării cu părinții sunt încărcate pe o platformă specifică. Platforma qie.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *