![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-09.52.39-1024x768.jpeg)
Din echipa de coordonare a proiectului fac parte prof.Simionel Teodora,dir.Sc Gimnaziala nr.8 și prof înv.presc.Gheorghiu Gina, coordonator Grad.PP.nr.5.
Proiectul „Aventuri în lumea științei” STEAM are că scop antrenarea preșcolarilor și școlarilor din ciclul I în cunoașterea și înțelegerea lumii înconjurătoare, prin maxima lor implicare, valorificând în mod holistic cunoștințele, abilitățile, aptitudinile, deprinderile și experiențele de viață dobândite.
Din Grădinița cu PP Nr.5, au participat 6 grupe de preșcolari, îndrumați de 12 cadre didactice.
https://www.facebook.com/share/v/eAcjTBA4UoMkMqJj/
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-09.52.39-1024x768.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-09.51.03-768x1024.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-09.48.50-768x1024.jpeg)