![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.08.27-1024x576.jpeg)
Proiectul „Săptămâna Educației Globale”13-19 noiembrie 2023, un proiect in colaborare Grădinița cu PP Nr. 5 și Școala Gimnazială Nr. 8, Piatra Neamț.
Cadre didactice implicate: educatoarele din Grădinița cu PP Nr. 5, înv. Carmen Andriescu și înv. Ramona Trofin.
Activitățile s-au desfășurat sub auspiciul celebrării păcii pe întreaga planetă, o ocazie unică de a promova educația globală și de a crea o lume mai bună pentru toți.
Am sărbătorit GLOBAL EDUCATION WEEk 2023 printr-o gamă amplă de activități interesante pentru copii, în final prezentând in cadrul Proiectului CRED, rezultatele acestei frumoase și dense acțiuni.
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.10.09-1024x768.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.09.44-461x1024.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.08.51-1024x768.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.08.27-1024x576.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.08.02-916x1024.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.07.37.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.05.09-1024x1024.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-10.07.12-709x1024.jpeg)