![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.51-5-1024x657.jpeg)
Proiectul „Romania plantează pentru mâine/Plantez speranța la distanta!”organizat de OMV Petrom și desfășurat în noiembrie 2023 la nivelul Grădiniței P.P.nr.5 Piatra Neamț, a avut un impact deosebit asupra comunității în care ne desfășurăm activitatea, asupra preșcolarilor cât și a părinților acestora , care ne-au fost parteneri.
S-au plantat in curtea grădiniței un număr de 50 puieți. Programul „Romania plantează pentru mâine” a devenit în același timp o platformă de idei noi și initiative, care duc la atingerea obiectivelor dezvoltării durabile.
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.48.14-1024x657.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.52.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.52-3.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.52-2.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.51-1024x708.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.52-1.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.51-6.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.51-4.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.51-5-1024x657.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.51-3.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.51-2.jpeg)
![](https://scoala8pn.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-24-at-11.47.51-1-1024x352.jpeg)